T.C. ANKARA - GÖLBAŞI KAYMAKAMLIĞI 

   

T.C. ANKARA – GÖLBAŞI KAYMAKAMLIĞI

T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


 

Bulunduğunuz Yer: Haberler

 Aile Hekimliği Uygulamasına Başlandı
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

       

Aile Hekimliği Uygulamasına Başlandı

        Uzun bir süreden beri alt yapı çalışmaları yapılmış olan ve pilot bölge olarak daha önce Gölbaşı İçemizde uygulanmaya başlayan Aile Hekimliği uygulamasına 15 Temmuz 2010 tarihi itibariyle bütün Ankara İli genelinde geçildi.

       Aile hekimliği uygulamasına geçilmesinden dolayı bununla ilgili olarak İlçemiz Ertuğrul Gazi Aile Sağlık Merkezinde Vali Yardımcısı Dr.Celal Dinçer, Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin, İl Sağlık Müdürü Uz.Dr.Mustafa Aksoy, Gölbaşı Sağlık Grup Başkanı Dr.Önder Özen, Aile Hekimleri, Siyasi Parti Başkanları, Daire Müdürleri ve vatandaşların katılımıyla küçük bir tanıtım töreni yapıldı.Bununla ilgili olarak TRT-Haber, TRT-1 ve Anadolu Ajansı canlı yayın ve haber yaptı.

       Aile Hekimliği Bilgi Sistemi (AHBS), Aile Hekimliği uygulamasına geçilen illerde Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanlarının kullanımına sunulan bir bilgisayar programıdır.Birinci basamak sağlık hizmetlerinin elektronik ortamda kayıt altına alınarak Bakanlık Merkez Teşkilatında Elektronik Sağlık Kaydı (ESK) veritabanına bu verilerin aktarılması ve T.C. kimlik numaraları esas alınarak her hasta için burada bir dosya açılıp bu bilgilerin depolanması temeline dayanır.Program Web tabanlı bir uygulama olmayıp“akıllı işlemci”adı verilen bir mimariye sahiptir.

       Gölbaşı İlçemizde toplam 26 adet aile hekimi bulunmaktadır.Ortalama bir aile hekimine 3500 kişi düşmektedir

Vatandaşlarımız aile hekimlerini Ankara İl Sağlık Müdürlüğünün ( www.asm.gov.tr.) adresinden, Aile Hekimim Kim? Sorusuna tıklayarak ve açılan sayfada da T.C. Kimlik numaralarını yazarak öğrenebilirler.

        Aile Hekimliği uygulaması başlangıcında bazı aksaklıklar ihtimal dahilinde olsada en kısa sürede sistem oturacaktır.Bu konuda da Gölbaşı ilçemiz en şanslı ilçelerden birisidir.

        Aile Hekimliği uygulamasının İlçemize ve Ankara ilimize hayırlı olmasını diliyor, uygulamanın hayata geçmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

                                                                                                    15.07.2010                                                                                


Bu içerik toplam 407.651 kez gösterildi, Site toplam 1.121.544 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 40 kişi geziyor.

 

Ankara-Gölbaşı Kaymakamlığı
Bahçelievler Mah. Cumhuriyet Cad. 317 Sk. No:2 Gölbaşı / ANKARA Tel. 0312 484 10 40 Fax :0312 484 68 10